Bilgisayarınız Hızlansın

Bilgisayarınız Hızlansın çözüm

Bilgisayarınız hızlansın çok uğraşmaya gerek yok bunun birkaç yolu vardır size en basit olandan başlayarak birkaç tüyo vereceğim

Bilgisayarınız Hızlansın Çözüm 1

Masaüstünde bulunan Bilgisayarım ya da Windows 8 ve windows 10 için Bu Bilgisayar yazar.

Masaüstünde bilgisayarım olmayanlar Windows tuşuna bastıklan sonra arama kısmına bilgisayar yazabilir bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler diyoruz.

Bilgisayarınız Hızlansın

Gelişmiş sistem ayarları karşımıza çıkan Pencereden performans altındaki ayarlar kısmına tıklıyoruz.

Buradaki ayarları aşağıdaki görselde ki gibi yaparsanız Windows İşletim sisteminiz görsel olarak daha hızlı çalışacaktır. Kesinlikle farkı anlayacaksınız.

Bilgisayarınız Hızlansın

Bilgisayarınız Hızlansın Çözüm 2

Bir başka yöntem ise gereksiz çalışan programlar bunları kontrol etmek için yapmanız gerekenler bilgisayarınızda hangi programları aktif olarak kullandığını bilmeniz gerekmektedir. Bildiğinizi varsayarak devam ediyoru. Windows + R tuşu komutu ile çalıştır penceresini açıyoruz Başlat – Çalıştır olarak da başlatabilirsinizBilgisayarınız Hızlansın

çıkan pencereye “msconfig” yazıp enter tuşuna basınız çıkan pencerede Başlatma – Görev Yöneticisini Aç kısmına basıyoruz bunu Başlat çubuğuna sağ tıklayıp Görev Yöneticisine erişebilirsiniz.

Bilgisayarınız Hızlansın

Görev yöneticisinde açılışta açılan programlar çıkacaktır burada önemli olan sizin hangi programları kullanmadığınız bazen virüs bulaştığında burada başlangıçta çalışıyor olarak görünür bu sorunu da halletmiş olursunuz. Aşağıdaki görselde devre dışı ve kullanılan programları görebilirsiniz.Görev Yöneticisi AyarıKullanmak istenilmeyen ve zararlı olduğunu düşündüğünüz programlara sağ tıklayıp devre dışı bırakabilirsiniz.

Bilgisayarınız Hızlansın Çözüm 3

Bilgisayarı biraz da olsun hızlandırmak için bazı ek programlar kullanabilirsiniz Bunlardan en yaygın kullanılan program clean cleaner buradan indirebilirsiniz.

Programın en önemli amacı kayıt defterindeki düzensizliği onararak sistemin stabil çalışmasını sağlamanktır böylece gereksiz ve hatalı çalışan dosyalar düzene girecektir. Clean Cleaner programı çift dosya silme gibi bir çok özelliğe sahiptir cihazınızda bellek sorunu varsa çift dosyaları silmesi için işlem yapabilirsiniz. Bellek sorunu cihazın yavaşlamasına sebep olan etkenlerden biridir.

Bilgisayarınız Hızlansın Çözüm 4

Bilgisayarınız eski ve hantal çalışıyorsa ve bilgisayarınızdan vazgeçemiyorsanız çözüm donanımsal olarak yapacağınız işlem dosya aktarım işlemlerini hızlı yapan bir SSD ile sorununuzu %100 çözebilirsiniz.

Diğer sorunlar için tıklayınız.

Teknik sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. bilgililama@gmail.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*