MEB Mail Outlook Ayarı

meb mail girişi

MEB Mail ayarı için kullanılacak girişler yaygın olarak outlook ve posta.meb.k12.tr üzerinden yapılmaktadır. Bunların dışında sizlere önerebileceğimiz program Mozilla Thunderbird olabilir.

İlk olarak posta.meb.k12.tr üzerinden meb mail girişi aşağıdaki gibidir.

meb mail girişi

Kullanıcı adı ve şifre kısmına milli eğitim tarafından kurumunuza verilen bilgileri gireceksiniz. Kullanıcı Adı Şifre Anımsa kısmını işaretlemenizi önermiyoruz, resmi yazışmaların olduğu bir sistem olduğu için çoklu kullanıcılı bilgisayarlar için evrakların gizliği bakımından risk taşımaktadır

MEB Mail Outlook Ayarı

Burada göstereceğim işlem outlook içindir ve bu işlem canlı olarak sürekli panele giriş yapmadan maillerinizi kontrol etmenizi sağlar. Öncelikle Outlook uygulamamızı açalım.Eğer uygulamayı ilk kez açıyorsanız karşınıza aşağıda gördüğünüz penceler gelecektir, ilk çıkan pencereye ileri dedikten sonra çıkan uyarıya evet deyip ileri diyerek devam ediyoruz.

Bu penceredeki ayarları yapıp ileri dedikten sonra karşımıza Otomatik Hesap Kurulumu gelecektir sizin işaretlemeniz gereken aşağı kısımdaki Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır kutucuğu bu kısım çok önemlidir.

İnternet E-posta kısmı gelecektir bu kısmı işaretleyip ileri dedikten sonra aşağıda gördüğünüz pencere gelecektir. Bu kısım çok önemli görseldeki alanları eksiksiz ve hatasız doldurmalısınız. Adınız kısmına kurumun adını yazabilirsiniz diğer bilgiler milli eğitim bakanlığının kurumunuz için verdiği bilgileri içermelidir. 

Gelen sunucu : k12pop3.meb.k12.tr

Giden sunucu: k12smtp.meb.k12.tr

meb mail ayarı gelen giden sunucuBilgileri doldurduktan sonra Diğer Ayarlar kısmına tıklayıp devam ediyoruz. Karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir burada yapmanız gereken Giden sunucusu kısmında Giden sunucum (SMTP) kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir bu ayarı yaptıktan sonra son pencerede Gelişmiş kısmına gelip Giden sunucusu (SMTP): 587 olarak değiştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra tamam deyip onaylayınız.

İşlemler bittikten sonra işleminiz tamamlanacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığının verdiği bu mail adreslerini sadece okullar kullanabilir.

Teknik destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz: bilgililama@gmail.com

Programlar ile ilgili sorun ve çözümleri incelemek için web sitemizin programlar kategorisini inceleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*