Disk Yazma Korumalı Çözüm

 

Disk Yazma Korumalı Çözüm işlemi usb, flash bellek, hafıza kartı ya da taşınabilir HDD cihazını taktıktan sonra sürücüsünün bulunduğu yere gelip sağ tık – biçimlendir işlemini yapmak fakat aşağıdaki hatayı alırsınız.

Disk Yazma Korumalı Çözüm

Çözüm 1

Disk yazma korumalı hatasını kaldırabilmek için öncelikle bilgisayarımıza sağ tıklayıp özelliklere geliriz ve buradan Aygıt yöneticisi yazan kısma geldikten sonra buradan bizim olan Flash belleğimizi bulmamız lazım siz de farklı bir isim olabilir cihazınızın markasına göre buradaki isim değişebilir daha sonra cihazı kaldır diyoruz. Sağ tıklayıp donanım değişikliklerini tara kısmına tıklıyoruz . Flash belleğiniz tekrardan geldi şimdi biçimlendirmeyi deneyiniz.

Çözüm 2

Komut istemi yönetici olarak çalıştırmanız gerekiyor.Komut istemi yazının başında yönetici diye bir yazı var sizde yönetici yazmaya bilir. Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Buna dikkat etmemiz gerek şimdi buraya ilk önce diskpart yazıyoruz flash diskinizin takılı olması gerekiyor.  list disk yazarak bilgisayarda takılı olan diskleri görüyoruz. şimdi sizdeki flash bellek kaç gb ise aşağıdaki görselde göründüğü gibi yanında yazan disk numarasına göre işlem yapacağız. Bizim format atmamız gerek disk Disk 2 kod bu şekilde olacaktır select disk 2 ardından attributes disk clear readonly yazarak işlemi bitirmiş oluyoruz. Böylece hatadan kurtuluyorsunuz.

Disk öz nitelikleri başarı ile temizlendi uyarısı gelecektir.

İşlem Tamam

İşlemin tam tersini yani belleğinize koruma koymak için yapacağınız komut attributes disk clear readonly komutudur bu diski yazmaya karşı korur.Disk Yazma Korumalı Çözüm

Çözüm 3

Bütün komut işlemleri olmuyorsa çözüm programlar aracılıyla flash belleğe format atmak bunun için önerebileceğim program USBFormatTool İndirmek için tıklayınız.

Programı çalıştırdıktan sonra yukarı kısımdaki pencereden format atılacak usb belleğimizi seçiyoruz. ve  Fortmat Disk butonuna tıklayıp işlemin bitmesini bekliyoruz. İşlem bittikten sonra flash bellek tamamen formatlanmış olacaktır.Disk Yazma Korumalı Çözüm

Disk Yazma Korumalı Çözüm yollarına sonra çare program ile müdahale etmektir. Sürücünüz hiç bir şekilde formatlanmıyorsa arızalmış olma ihtimali çok yüksektir.

Arızalı Bellekler için Çözüm

Arızalı flash bellekleri bazı durumlarda tamir edebilirsiniz. Bunlardan en çok rastlanan sorun bağlantı yerlerindeki soğuk lehim çözüm ise sıcak hava ile bağlantılı olan yolları ısıtmak böylece soğuk lehimden dolayı arıza veren usb bellekleri kurtarabilirsiniz.

Diğer sorunlara göz atmak için tıklayınız.

İletişim : bilgililama@gmail.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*